דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

נשיא המדינה אירח את וותיקי קיבוץ כפר עזה במעונו לרגל חגיגות ה-60 לקיבוץ

"העם בישראל יחגוג עוד שנים רבות את עלייתכם לקרקע", פנה הנשיא לוותיקי היישוב והוסיף: "השנים האחרונות היו קשות עבורכם, התמודדתם עם אתגרים התיישבותיים, כלכליים וביטחוניים. 'צוק איתן' היה מערכה על הבית. על הגידולים, על גני הילדים, מאבק על קיום ועל שגרה"
צילום: מארק ניימן/ לע"מ
צילום: מארק ניימן/ לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אירח היום כשלושים מוותיקי קיבוץ כפר עזה לרגל חגיגות השישים ליישוב. "העם בישראל יחגוג עוד שנים רבות את עלייתכם לקרקע", פנה הנשיא לוותיקי היישוב והוסיף: "השנים האחרונות היו קשות עבורכם, התמודדתם עם אתגרים התיישבותיים, כלכליים וביטחוניים. 'צוק איתן' היה מערכה על הבית. על הגידולים, על גני הילדים, מאבק על קיום ועל שגרה. היום לשמחתנו האזור כולו לא רק 'שורד', אלא משגשג ופורח. שמחתי לשמוע הבוקר על אלפי דירות שעתידות להיבנות בעוטף מדינת ישראל, כי אתם לא עוטף עזה, אתם עוטף מדינת ישראל".

 

וותיקי היישוב סיפרו בהתרגשות לנשיא על הפריחה באזור ועל כך שבקיבוץ עצמו אין בית אחד פנוי והם אף עתידים לחנוך שכונה חדשה. הנשיא אמר כי הוא שמח לארח את וותיקי הקיבוץ בביתו לאחר שהתארח בביתם מספר פעמים במהלך "צוק איתן" ואחריו. הוותיקים סיפרו על ילדותם וימי הקמת היישוב ונזכרו ביחסי השכנות הטובה שהיו להם בעבר עם תושבי רצועת עזה: "בימים לא רחוקים היינו נוסעים לאכול פלאפל ולקנות אופניים בעזה והם היו מבקרים אצלנו". בסיום המפגש איחל הנשיא לכל יישובי האזור שיזכו לימים של שקט ושהפריחה אותה הם חווים כעת תימשך.

תגובות

ישכויעח
דב צפרוני[ברלה]
אין ספק שמגיע לכם ולנשיא הכבוד להפגש איתו ולו איתכם.כמי שעוד זוכר את צריף חד"א וואלפי שקי התבואה במדרון הגעתם רחוק למרות שנים של הטרדות מעבר לגבול ,בעבודה קשה ,נחישות, והתנהלות טובה. מברוק !!!!!!!!!!!!!!

הוספת תגובה חדשה

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

2 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
fw_after_content