דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

ראשי הרשויות בעוטף עזה בפניה לממשלה: סייעו בקידום תכנית פיתוח לתושבינו

סמוך למכללת ספיר
שריפה סמוך למכללת ספיר, היום (יום ג'). צילום: תאיר אלוש
שריפה סמוך לספיר
צילום: שי ששון

חמישה ראשי רשויות מקומיות בעוטף עזה פנו השבוע אל ראש הממשלה, שר האוצר ושר הפנים על מנת לקדם תכנית פיתוח המשכית, שתאפשר ליישובי עוטף עזה להמשיך ולהתפתח. "החלטת ממשלה שתעגן את המענים הן לצרכים הבסיסיים של תושבי עוטף עזה והן למנופי שגשוג וצמיחה, הינה הכרחית ואנו מבקשים אתכם לסייע לנו בקידום תכנית זו ולהביא לממשלה בזמן הקרוב הצעת החלטה שתייצג זאת", כתבו ראשי הרשויות עם העתק לכל שרי הממשלה.

בצל טרור העפיפונים מעזה, אשר ממשיך לכלות שטחים חקלאיים ושמורות טבע סביב יישובי עוטף עזה וכשבוע לאחר ירי הרקטות לאזור, ראשי הרשויות פנו לממשלה כדי שזו תקדם את האינטרסים של הישובים שניצבים ראשונים במערכה מול חמאס.

ראשי המועצות האזוריות שחתומים על המכתב הם יאיר פרג'ון מחוף אשקלון, תמיר עידאן משדות נגב, אלון שוסטר משער הנגב, גדי ירקוני מאשכול ואלון דוידי ראש עיריית שדרות. במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר האוצר משה כחלון ולשר הפנים אריה דרעי, הם הודו לממשלה הנוכחית העושה למען תושבי הדרום.

"אין ממשלה שהשקיעה בשדרות וביישובי עוטף עזה בכל מעגל החיים, יותר מהממשלה הנוכחית והוצאות אכן נראות בשטח ואנו מוקירים זאת מאוד", כך כתבו, "סיוע אשר הביא למנופי צמיחה ושגשוג ושמירה על החוסן החברתי, חרף המצב".

בהמשך כתבו כי החיים בנגב, כחלק מההתיישבות הציונית וחיזוק המדינה, נמצאים תקופה ממושכת באי וודאות בשל המתיחות הביטחונית שהפכה לחלק משגרת יומם. "בסוף השבוע שעבר וכן בליל אמש, נחתו ביישובי העוטף קרוב ל-200 פצצות מרגמה וקסאמים שהיוו תזכורת כואבת להיותו של אזור עוטף עזה נתון לניהול שגרת חיים שברירית ומורכבת, תחת איום מתמיד על חיי התושבים", כך ציינו.
בעיני ראשי הרשויות, הניצחון האמיתי מושג על ידי שמירה על שקט ביטחוני מחד ובמקביל עם סיוע לצמיחה דמוגרפית, כלכלית וחברתית. לפיכך, הם מצפים להנחות את המשרדים הללו כמו גם את יתר שרי הממשלה, "לקדם תכנית המשכית שתאפשר ליישובי עוטף עזה להמשיך ולהתפתח...ולהביא לממשלה בזמן הקרוב את הצעת ההחלטה שתייצג זאת".

ראשי הרשויות דרשו לקיים פגישה בהקדם על מנת להסביר את הצרכים ולהביא לקידומה של תכנית משותפת.

הוספת תגובה חדשה

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

1 + 19 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
fw_after_content