דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

מרצ בקיבוצים

ברוכים/ות הבאים/ות לדף של מפלגת מרצ בקיבוצים

מרצ היא מפלגת שמאל ישראלית, המקדמת זכויות אדם ואזרח, מדיניות כלכלית סוציאל-דמוקרטית, התנגדות נחרצת להמשך הכיבוש ומתינות מדינית.
מרצ הוקמה בשנת 1992 מתוך איחוד של שלוש מפלגות – רצ, מפ"ם ושינוי, בראשותם של שולמית אלוני, יאיר צבן ואמנון רובינשטיין. מאז הקמתה פועלת מרצ למען זכויות אדם, הפרדת דת מהמדינה ושיוויון לכלל אזרחי המדינה. בין החוקים שחוקקו חברי הכנסת מטעם מרצ ניתן למנות את חוק הדיור הציבורי, חוקי נגישות לבעלי מוגבלות, איכות הסביבה, מנהל תקין ומאבק בשחיתות, חוקים למאבק באלימות נגד נשים, הבטחת ייצוג מגדרי, ביטול אפליה נגד הקהילה הגאה, רפואה ציבורית ועוד.

במרצ קיימות 4 חטיבות בהן פועלים חברי המפלגה: נוער, צעירים (גילאים 18–35), חברי קיבוצים ומושבים, וגמלאים, וכן שמונה פורומים: פורום גאות - העוסק בנושאי להט"ב, הפורום הפמיניסטי – לזכויות נשים, הפורום הסביבתי-חברתי, הפורום למאבק בכיבוש, הפורום הירוק, הפורום למאבק בכפייה הדתית, פורום חינוך ופורום התרבות. כל פורום ממקד את העשייה בתחום מסוים וכל חטיבה מרכזת פעילות של אחת מן הקבוצות. בנוסף, קיימים 22 סניפים מקומיים ברחבי הארץ שמרכזים את הפעילות ברמה המוניציפלית.

המועמדים שלנו מכירים את התנועה הקיבוצית, את תרומתה למדינה, את מורשתה, ומכירים בחשיבות המשך קיומו של המפעל הקיבוצי. אנו נאבקים ונמשיך להילחם  נגד הגזירות הכלכליות ובעד פנסיה הוגנת לחברי הקיבוץ. זה הזמן להפסיק להתבייש בעצמנו ולהקים שמאל גדול וחזק. אמיתי. כזה שלא מתבייש ולא מתנצל. כזה שעומד בכל הכוח מול המשיחיזם הימני ולא מתחנף אליו. כזה שמעיף מכאן את הרוח הרעה ולא מגמגם או סותם את הפה. כזה שמוביל ישראל דמוקרטית, שוויונית, ומאגד את כל הלוחמים על השלום ועל הדמוקרטיה. הישראלים והישראליות מחכים לזה. מרצ כאן בשביל להוביל את זה.
הצטרפו אלינו והתפקדו למרצ!

לטופס התפקדות למפלגה: לחצו כאן ניתן לשלוח למייל: yori@tkz.co.il

לעמוד הפייסבוק של מרצ בקיבוצים: לחצו כאן

פרטים לקשר עם המחלקה והמחוז
יורי קנדל, רכז מחוז הקיבוצים במרצ, המחלקה הפוליטית
טלפון: 054-3237722
דואר אלקטרוני:  yori@tkz.co.il 
כתובת: בית התנועה הקיבוצית - רח' ליאונרדו דה וינצ'י 13, תל אביב, מיקוד: 61400

חדשות אחרונות