דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

כל מה שמעניין בתנועה הקיבוצית ובקיבוצים - בניוזלטר השבועי

לבקשת התנועה - קראווילות לחברי הראל. חינוך למיניות בריאה ברפסודיה ונבחרת הקיבוצניקים, מחוזקת בשחקנים נוספים, זכתה באליפות אירופה. כל זאת ועוד בניוזלטר השבועי של התנועה הקיבוצית
מעגל שיח על מיניות בריאה במחזור א' ברפסודיה
מעגל שיח על מיניות בריאה במחזור א' ברפסודיה
 25/07/2019
לחצו כאן לצפייה בעמוד זה בדפדפן

בעקבות פניית מזכ"ל התנועה הקיבוצית לשר האוצר – ניתן אישור להביא קראווילות לקיבוץ הראל במקום הבתים שנשרפו

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר: "הערבות ההדדית בין חברי הקיבוצים, בין הקיבוצים לבין עצמם, ובין התנועה הקיבוצית והקיבוצים לבין החברה הישראלית כולה, לא רק שלא נעלמת, אלא מתעצמת מידי יום"
בעקבות פניית מזכ"ל התנועה הקיבוצית לשר האוצר – ניתן אישור להביא קראווילות לקיבוץ הראל במקום הבתים שנשרפו

המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה הבוקר (שלישי) לקיבוץ הראל להציב קראווילות במקום הבתים שנשרפו בקיבוץ לפני יותר מחודש. האישור החריג הגיע בעקבות פניית מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר, לשר האוצר, משה כחלון, ולאנשיו לקדם הקמת קראווילות למשפחות שביתן נשרף. (לקריאת מסמך ההחלטה - לחצו כאן)

האישור המיוחד נדרש כיוון שלקיבוץ הראל אין תב"ע בתוקף המאפשרת הרחבת שטח המגורים, לאזור שבו יוצבו הקראווילות ראש מטה הדיור זאב ביילסקי התגייס מייד למשימה ופעל מול גורמי התכנון הבכירים ליישום הבקשה, אשר כאמור אושרה הבוקר.

התנועה בהובלתו של רכז האזור, יענקל'ה שרצ'נסקי, ליוותה את הקיבוץ, חבריו ותושביו החל מהרגע הראשון. לצד שרצ'נסקי פעלו ראשי אגפי התנועה, כל אחת ואחד על פי תחומו – אגף החברה בראשות ד"ר אילת גלס פעלו בכל הקשור לשיח הקהילתי, לתחושת "הביחד", בעת השהות של חברי הקיבוץ במלון בתקופה הראשונה מתוך דגש על שימור הקהילה גם לאחר החזרה הביתה.

אגף כלכלה, בראשות דגן לוין, פעל מול "ביטוח חקלאי" להסדרת תשלום הביטוח עוד בטרם הערכת שמאי, כל זאת על מנת לא לעכב את תחילת השיקום של הקיבוץ והתשתיות שנפגעו קשות. קרן קמ"ע התבקשה לערוב להלוואות, הנדרשות לצורך מאמץ השיקום.

במקביל, לבקשת הנהלת הקיבוץ, פתחו בתנועה מבצע גיוס כספים להראל, שעד רגע זה זוכה ללא מעט תרומות מקיבוצים ברחבי הארץ.  

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר: "הערבות ההדדית בין חברי הקיבוצים, בין הקיבוצים לבין עצמם, ובין התנועה הקיבוצית והקיבוצים לבין החברה הישראלית כולה, לא רק שלא נעלמת, אלא מתעצמת מידי יום. מרגש לראות את ההתגייסות של חברי הקיבוצים והקיבוצים לתרומה ועזרה לחברינו בהראל בימים הלא פשוטים שעוברים על הקיבוץ. אני גאה לעמוד בראש תנועה שבעתות חירום, אך גם בשגרה, נמצאת לצד קיבוציה וחבריה."

מאיר הודה באופן אישי לשר האוצר משה כחלון וליו"ר מטה הדיור הלאומי,זאב בילסקי, על טיפולם המהיר והיעיל בפתרון הבעיה התכנונית בקיבוץ הראל, כך שיתאפשר להציב קראווילות ולהחזיר את כל חברי הקיבוץ הביתה.

ביום שני הקרוב, יבקר מטה התנועה הקיבוצית בקיבוץ.


באנר חוברת אירועים, פעילות ומידע 2019

יו"ר חדש לארגונים הכלכליים הקיבוציים

יעקב בכר (מענית) נבחר השבוע ליו"ר להתאחדות הארגונים הכלכליים הקיבוציים, ויחליף בתפקיד את יאיר ריינמן (לביא) שמסיים קדנציה בת ארבע שנים
יעקב בכר
יעקב בכר

מדובר בתפקיד כלכלי רגיש ומרכזי, המתאם בין הפעילות הפיננסית של הקיבוצים באמצעות שמונת הארגונים האזוריים שלהם (וארגון ארצי אחד), ומרכז בנוסף גם את הפעילות המשותפת של אחזקות הארגונים ברמה הארצית. 

בכר, חבר קיבוץ מענית בן 56, נשוי+4, כיהן בשורה ארוכה של תפקידים - החל מריכוז הרפת בקיבוצו, מזכיר הקיבוץ במשך שלוש קדנציות, מנכ"ל מפעלי גרנות במשך 7 שנים, ראש אגף התיישבות במשרד הביטחון ועוזרו של שר הביטחון לענייני התיישבות בתקופת כהונתו של עמיר פרץ במשרד, כיהן כמנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר במשך 6 שנים ובתפקידו האחרון שימש כמנכ"ל החברה הממשלתית להגנת המצוק החופי, במקביל להיותו יו"ר גלעם ויו"ר מענית.

יעקב בכר: "אני נכנס לתפקיד זה מתוך תחושת שליחות עמוקה לקידום המערכת הכלכלית הקיבוצית, ואיגום האינטרסים המשותפים בתחומי חקלאות, קרקעות ורגולציה. מודה למנהלי הארגונים הכלכליים על האמון הרב שנתנו בי."

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר, בירך את בכר על מינויו לתפקיד: "אני מכיר את יעקב בכר שנים ארוכות. לא תמיד הסכמנו בכל נושא, אך אין ספק שמדובר באדם בעל יכולות גבוהות, הניחן בראייה ערכית ותנועתית. יעקב הוביל את מענית להחלטות כלכליות נבונות, הוביל את חוק החלב ואת מתווה לוקר וסייע מאוד בגיוס קיבוצו, מענית, לתרומה (כפולה) לקרן סל"ע (המסייעת לחברי קיבוצים שקיבוצם אינו יכול לשלם להם פנסיה כקבוע בתקנות הערבות ההדדית).
אני בטוח כי נמצא את הדרך לפעול במשותף להעלאת קרנה של התנועה הקיבוצית ולהמשך ביסוסה."


ביטוח חקלאי

כשקיבוצים לוקחים את גורלם בידיים

סיורו השבועי של מטה התנועה הקיבוצית, בראשות ניר מאיר נערך השבוע בגעתון ובפרוד. הפעם, היה זה סיור מרתק ומרגש במיוחד, שכן חברי המטה זכו לחוות מקרוב התרחשויות משמעותיות ומשנות מציאות, כפי שהתרחשו בשני הקיבוצים הצפוניים הללו. לסיום היום העמוס והמרגש קיים המטה פגישה עם ממלאי התפקידים מהקיבוצים פלך, תובל וכישור
מטה התנועה בשכונת החדשה בקיבוץ פרוד
מטה התנועה בשכונת החדשה בקיבוץ פרוד

הסיור אורגן והובל בידי ליאת פאר, רכזת אזור הגליל המערבי והמפרץ בתנועה הקיבוצית.
בינואר 2016 ערך מטה התנועה סיור בגעתון. הסיור הציף באופן ברור בעיה במבנה הדמוגרפי של הקיבוץ. הקליטה בגעתון עד אז הייתה למעמד של חברות בעצמאות כלכלית, וציבור החברים בחברות מלאה הלך והתמעט, והפך מבוגר יותר. מתמונת המצב הדמוגרפית עלתה בעיה חבויה שאיימה על עתידו של הקיבוץ. השבוע חזר המטה לגעתון כדי ללמוד מה קרה שם מאז.

ובכן, כיום יש בגעתון 125 חברי קיבוץ "מלאים" ו-162 חברים בעצמאות כלכלית, מתוכם 123 בעיצומו של תהליך קבלה לחברות מלאה, וכן 202 ילדים מלידה ועד י"ב. עיקרו של הביקור הוקדש ללמוד התהליך שנוהל בגעתון בשנתיים וחצי האחרונות, תהליך לגיבוש הסכמות שמאפשרות את שינוי מעמדם של מירב החברים לחברות מלאה.

שרה לזר, יושבת ראש הקיבוץ, הציגה בדבריה את העקרונות על פיהם התנהל התהליך ובהם: לא שוכחים ולא מוותרים על אף שכבה מהאוכלוסיה, דואגים להשתתפות רחבה, בונים צוות מוביל ומאוזן, מכל הבחינות, ושומרים על מומנטום. שרה גם תיארה את המסקנות מן התהליך ואת תוצאותיו הקהילתיות. בימים אלו מקיים הקיבוץ תהליך "חדש" בשיתוף הציבור, העוסק בתוכנית אב 2030 וחשיבה על הפיתוח של הצד העסקי.

בדברי הסיכום אמר מזכיר התנועה, ניר מאיר :"יש המון מה ללמוד ממה שקרה פה בשנתיים האחרונות, היכולת לעשות דרך כזאת בזמן קצר כל כך היא מדהימה ומעוררת הערכה! שאפו על הסבלנות והנחישות ועל התוצאה."

קיבוץ פרוד הוקם בשנת 1947 על ידי שורדי שואה מהונגריה, שעלו ארצה במסגרת תנועת "דרור". בשנות ה-80, הצטרף גרעין גדול מאורוגוואי. השם פרוד נבחר לאור מיקומו של הקיבוץ המפריד בין הגליל העליון לגליל התחתון. הקיבוץ עבר לאורך שנות קיומו משברים קשים, חלקם קיומיים ממש, אך נחלץ באופן מרשים והביקור בו היה לחוויה מעודדת ומעוררת.

שרה סוויד, מנכ"לית הקיבוץ, וחביייר וילנסקי, יו"ר ועד ההנהלה, קיבלו את פני המטה בארוחת מלכים פרי יצירתם של חברי קיבוץ צעירים המנהלים את ענף התיירות. שבעים ומתפעלים התכנסו פעילי התנועה במועדון, ביחד עם ממלאי תפקידים וחברי קיבוץ נוספים, להצגת הקיבוץ ושיחה פתוחה. חבייר וילנסקי פירט התהליכים שעבר הקיבוץ: במפגש תיארו ממלאי התפקידים השונים, בפרוד, את תהליך ההתאוששות של הקיבוץ, את אתגריו בהווה ואת תכניות הפיתוח לעתיד.

פרוד מתמודד עם אתגרים ייחודיים לאור היותו קיבוץ  קטן בפריפריה, והיחיד במועצה האזורית מרום הגליל. הקיבוץ עושה מאמצים לצמוח ולחזק את עצמו כקיבוץ, והגיע להסכמות שפיתוח שלב ג' של ההרחבה יהיה בחציו לקליטה לחברות. הקיבוץ מחפש כיווני התפתחות עסקיים, עוסק בהסדרת השימושים שאינם מוסדרים ומתכנן תהליך חברתי לחיזוק הקשרים בין ההרחבה לקיבוץ. קיימת כוונה לגבש מנגנון של מדרג שימושים. נציגי התנועה הציעו לקיים ישיבות פרטניות במטרה לחזק את הקשר של הקיבוץ עם התנועה, ולסייע לקדם את הנושאים שעל סדר יומו: בריאות ורווחה, חינוך, מדרג שימושים, מאגר ועוד.

ניר מאיר סיכם: "חוויתי כאן היום התרגשות גדולה. ביקרתי כאן ב- 1999 בפגישה לילת קשה, בחברתו של דובי הלמן מזכיר התק"ם ד'אז. בפגישה ההיא נשמעו טענות קשות מאוד כלפי התנועה והתנכרותה לפרוד לאורך שנים. מצבו של הקיבוץ היה אנוש. מרשים ביותר לראות את הדרך המדהימה שעשיתם מאז. כל הכבוד לכל מי שהתגייס למסע הארוך הזה - לקחתם את גורלכם בידיכם וזה הצליח!!!
קיבוץ שעמד במבחן מאתגר כל כך, יוכל לסמן לעצמו יעדים חדשים ולעמוד גם בהם בהצלחה. נעמוד לצידכם ככל שנתבקש. המשיכו והצליחו."


באנר משקארד 1

בעקבות התרחשות רצף האירועים האלימים בתחום עבירות המין – השנה יוקדשו מעגלי השיח ברפסודיה לחינוך ושיח על
מיניות בריאה

אלפי בנות ובני הנוער שישתתפו השנה במפעל הרפסודיה של התנועה הקיבוצית, ישוחחו וילמדו על מיניות בריאה. ראשת אגף החינוך בתנועה הקיבוצית: "אנו מקבלים על עצמנו את האחריות שלא להתעלם מן האירועים הקשים בהם היו מעורבים, לכאורה, גם בני נוער - זו הדרך המשמעותית ביותר לפעול על מנת למנוע הישנותם של מקרים ולשים בראש סדר העדיפויות את הבטחת
מוגנות ילדינו"
 
מעגלי שיח רפסודיה 2019 מחזור א'

השבוע יצאה לדרך, כמדי שנה, הרפסודיה של התנועה הקיבוצית. השיח הציבורי סוער בימים האחרונים משורת מקרי האונס הקשים שנחשפו, בהם מעורבים, לכאורה, בני-נוער ישראלים. באגף החינוך בתנועה הקיבוצית מנהלים מאז פרסום המקרה שיח ער עם מנהלות ומנהלי החינוך החברתי בקיבוצים על  הגילים הצעירים, מספר הפוגעים, הברוטאליות של האונס הקבוצתי, הצילום וההפצה – הכל לכאורה כמובן, והבהלה והדאגה הם רבים בקרב כל מי שנחשף לדיווחים ובקרב האמונים על חינוך הנוער בפרט.

"אי אפשר לעצום עיניים ולהמשיך הלאה רק משום שהחשודים אינם קיבוצניקים", אומרת ראשת אגף החינוך בתנועה, דבי ברא"ס. "עלינו מוטלת האחריות לקחת את האירועים הקשים, להבין את סערת הרגשות ולהפוך אותם ליוזמה חינוכית. חשוב למנף את הקושי והדאגה לידי עשייה חינוכית-ערכית ומשמעותית עבור כולנו. זו הדרך היחידה דרכה נוכל לעשות ככל האפשר על מנת למנוע הישנותם של מקרים ולשים בראש סדר הדברים את הרצון להבטחה כי ילדינו יגדלו בסביבה שמורה".

בתנועה הקיבוצית ובאגף החינוך רואים חשיבות עליונה שלכל משתתף או משתתפת תהיה הזכות להשתתף ברפסודיה מתוך חווית מוגנות, שמירה וכבוד הדדי, ולכן בחרו באגף, בשיתוף עמיתיהם באגף חברה וקהילה בתנועה, יחד עם הילית בן-צבי מנהלת היחידה לנשים ומגדר בתנועה, בתנועת המושבים ובמרכז במועצות האזוריות, להקדיש חלק ניכר ממעגלי השיח המתקיימים בערב הראשון של הרפסודיה לנושא מיניות בריאה. הילית מפרטת כי "במעגלי השיח יתמודדו, בין היתר, עם ההבדל שבין חיזור להטרדה, אלימות מינית, וכיבוד זכות הבחירה של כל אחד ואחת באשר הם. המעגלים יאפשרו שיחה קבוצתית וביסוסו של אקלים חברתי מכבד המעודד יחסים זוגיים של הסכמה וכבוד."

בנוסף, התנועה הקיבוצית תמשיך לחזק את העיסוק בנושא גם בזמני שגרה, עם מערכי פעילות לנוער שכבר נשלחו למנהלות ולמנהלי החינוך בקיבוצים.

ברא"ס מוסיפה: "הרשת גועשת בחיפוש אחר סיבות ואשמים, ובעיקר רצון לשנות את המציאות. אנו לא מחפשים אשמים, לשם כך יש את רשויות אכיפת החוק, אנחנו מבקשים ליצור מציאות אחרת, וזו משימה אפשרית לקידום ומימוש לאורך זמן, מתוך שיח חינוכי משמעותי, מתוך ברית מבוגרים אחראיים, מתוך הכרה במקום ובמציאות בה אנו פועלים. אנחנו מבקשים לאפשר את זכות ההשתייכות, העשייה החברתית, הכיף ורוח הנעורים בגבולות שמורים ומבוגרים המודעים לתפקידם ולגודל אחריותם."


באנר שבילים

תמונת השבוע – שוטי שוטי רפסודתי

רפסודיה 2019 מחזור א'

השבוע הסתיים בהצלחה המחזור הראשון מתוך שלושה של מפעל הרפסודיה לשנת 2019. הרפסודיה יצאה מחוף חוקוק של איגוד ערים כנרת, והמשתתפים חזרו הביתה שמחים, מרוצים ובריאים. באליפות טורניר הקט רגל של המחזור הראשון זכתה קבוצה משותפת של גליל ים וסאסא, ובטורניר הכדורעף ניצחה קבוצה משותפת של גלעד וגדות, או בקיצור - גל גדות.

ברפסודיה משתתפים כ-3000 בנות ובני נוער בגילים 16-18 בשלושה מחזורים. בני הנוער חווים חיי מחנה לחופה של הכנרת, בניית רפסודה, עיצוב מפרש, עוברים מעגלי שיח מעוררי השראה בנושא המדובר ובנושאים אחרים הקשורים לחברה הישראלית, תחת הכותרת – "שבט אחים ואחיות". וכמובן חוצים את הכנרת מלאת המים לאחר חורף ברוך בגשמים.

לצפייה בתמונות מהמחזור הראשון - לחצו כאן


באנר הגן הקיבוצי

ברוכים השווים - יום בדרום

ברוכים השווים דרום

יום העיון נערך בעקבות כנס ההנהגות בינואר השנה, במסגרתו התקיימו מספר דיונים מקבילים בחלק ניכר של קבוצות השיח במרחב הפתוח על יחסי הגומלין בין חברי הקיבוצים לתושבים, על כל מגוון הסטטוסים הקיים, ועל המשמעות והביטוי של יחסי גומלין אלו בקהילות הקיבוציות.

בתכנית:

  •  התכנסות וברכות
  •  מרחב הכרות
  •  עבר-הווה-עתיד (עו"ד מרב ניב)
  •  למידת עמיתים על בסיס סיפורי מקום  
  •  פרקטיקות מיטביות (ענת מרלא חפץ) 

מיועד ליושבי ראש, מנהלי קהילות ומזכירי קיבוץ, רכזי קליטה וצמיחה דמוגרפית

להרשמה: אתי צפני 03-6925245/ eti@tkz.co.il


באנר הקאתון רשת הצעירים

בית לחיים בקיבוץ

בעקבות כנס בית לחיים בקהילה שהתקיים בקבוצת יבנה והציג את הפרויקט המקסים של בתים לחיים לבעלי צרכים מיוחדים בקיבוצי הקבה"ד, יזמה שירה בז-ארז ממשמר העמק את הרעיון לייצר כנס דומה בצפון. להפקת הכנס הצטרפו התנועה הקיבוצית, הקיבוץ הדתי ושותפים נוספים.
הכנס יתקיים ביום ג', 10.9.19, בחדר האוכל בקיבוץ מגידו
כנס שילוב בקהילה משמעות חדשה

הכנס יעסוק ברעיון "הבתים לחיים" - בתים לאנשים עם צרכים מיוחדים בקיבוצים, הייחודיות היא השילוביות עם הקהילה. המודלים השונים מאפשרים הכרות, שיתוף פעולה ושילוב במודלים משתנים בין הבתים, הדיירים והקהילה הקיבוצית. בכנס ישתתפו ויציגו נציגי משרד הרווחה ועמותות שונות העוסקות בנושא.

שירה בז-ארז, חברת צוות מעורבות חברתית במשמר העמק, מספרת: "דרוש כפר שלם כדי לגדל ילד אחד, וכשהילד הזה ממשיך להיות כילד גם בבגרותו, צריך את הכפר גם עבור האדם הבוגר. אין לי ילדים עם צרכים מיוחדים, ועדיין, כאמא, אני יכולה להזדהות עם הדאגה הכי עמוקה של הורה ששואל מה יקרה עם ילדי אחרי מותי, ועוד יותר מה יקרה עם ילדי בעל הצרכים המיוחדים כאשר לא אוכל לטפל בו יותר? מי יהווה את הכפר עבורו?
כאשר ישבתי לפני כמעט שנה בכנס בקבוצת יבנה, כנס שהציג את הפרויקט המקסים של בתים לחיים בקיבוצים הדתיים, היה לי ברור לגמרי שכזה אני רוצה גם אצלנו בצפון, ואת הרעיון הזה צריך להפיץ לכל קיבוץ וקיבוץ. הדברים שנאמרו שם הרגישו כל כך נכונים, כל כך פשוטים, כל כך קיבוץ".

עפרי רביב, ראש אגף צעירים ומעורבות בחברה של  התנועה הקיבוצית: "מדובר ביוזמה נפלאה של המעורבות החברתית של משמר העמק, אנו מזמינים קיבוצים נוספים לפנות אלינו בנושאי מעורבות חברתית. הרעיון של הכנסת "בתים לחיים" לקיבוצים הוא win-win  לכולם. אנו מתכוונים להמשיך וללוות את הקיבוצים והקהילות שיבחרו בעקבות הכנס לבחון הכנסת בית לחיים לקיבוצים."

"הקמת בית לחיים בקיבוץ מבטאת את תפיסת הקהילה הקיבוצית במיטבה", מוסיפה ד"ר אילת גלס, ראשת אגף חברה וקהילה בתנועה (שגם תנחה את הכנס), "זו ערבות הדדית הלכה למעשה, ובו זמנית מיזם מסוג מחזק את לכידות  הקהילה ונותן משמעות"

חלק מהנושאים בהם יעסקו בכנס: שילוב בישראל - מהכלה להכללה, מגמות בעולם ובארץ בתחום הדיור לאנשים עם צרכים מיוחדים, יתרונות השילוב בקהילה ותמונת מצב בקיבוצים. כמו כן יוצגו מודלים שונים לדיור בקהילה-סיפורי הצלחה.


באנר כנס חברה וקהילה

נבחרת הקיבוצים מחוזקת אלופת אירופה

התנועה הקיבוצית שולחת ברכות חמות לנבחרת העתודה בכדורסל ובמיוחד לשחקנים דני אבדיה (יליד בית זרע), יותם חנוכי (בית השיטה) ורז אדם (נצר למשפחת גל ממשמר השרון), עוזרי המאמן שרון אברהמי (גניגר) ויואב שרון (בן עין גדי) ומאמן הכושר רימון יבזורי (משמר העמק), על הניצחון המדהים מול ספרד בגמר אליפות אירופה
נבחרת העתודה לאחר הזכייה באליפות אירופה
נבחרת העתודה של ישראל, אחרי הזכייה בגביע אירופה לנבחרות עד גיל 20 (צילום אתר FIBA)

אבדיה, כוכב הנבחרת ונכד לזוג ותיקי בית זרע, קלע 23 נקודות, רז אדם קלע 10 נקודות (וקטף 6 ריבאונדים) וחנוכי קלע 7 נקודות, ויחד עם חבריהם לקבוצה הם גברו על הנבחרת הספרדית החזקה בתוצאה של 84:92 נקודות והביאו את הגביע הביתה בפעם השניה ברציפות – הנבחרת השניה בהיסטוריה של הטורניר שמצליחה לשמור על תואר האלופה לשנה נוספת.

גאים בכם!


פייסבוק התנועה

מזכ"ל התנועה הקיבוצית: "בוריס ג'ונסון הוא עוד שגריר וידיד אמת של מדינת ישראל שיצא מתכנית המתנדבים בקיבוצים - התכנית האפקטיבית ביותר למלחמה בארגוני החרם בחו"ל"

התנועה הקיבוצית תזמין את ראש ממשלת בריטניה הנבחר לכנס השנתי שלה
בוריס ג'ונסון בתקופה בה שהה בישראל בקיץ 1984
בוריס ג'ונסון בתקופה בה שהה בישראל בקיץ 1984, צולם על ידי אחותו, רחל, שעמה הגיע לישראל

מזכ"ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר, בירך את שר החוץ לשעבר של בריטניה, שהיה מתנדב בקיבוץ כפר הנשיא בשנות ה-80 (ואפילו עבד בפרדס), על היבחרו לראשות הממשלה: "אני מברך את בוריס ג'ונסון על הבחרו לראשות ממשלת בריטניה, ומשוכנע שהשהות שלו בקיבוץ כפר הנשיא במסגרת תוכנית המתנדבים המפורסמת השאירה לו פינה חמה לישראל בכלל ולקיבוצים  בפרט - כמו למאות אלפי נשים וגברים בכל רחבי העולם שזכו להיות מתנדבים אצלנו".

תוכנית המתנדבים בקיבוצים, הקיימת כבר 52 שנים היא מקום בו מקבלת מדינת ישראל את השגרירים הטובים ביותר שלה בכל פינה ברחבי הגלובוס, ואין לי ספק כי ראש ממשלת בריטניה הינו כזה. טוב יהיה אם המדינה, שמשקיעה משאבים גדולים במלחמה בארגוני החרם, תתמוך יותר בתכנית המתנדבים כך שיחזרו למולדתם כשגרירים של ישראל".

מזכ"ל התנועה הקיבוצית הוסיף: "בימים הקרובים אוציא למר ג'ונסון הזמנה רשמית להיות אורח הכבוד בכנס הנהגות הקיבוצים".


באנר חוברת אירועים, פעילות ומידע 2019

שמאל, ימין ופייק פוליטיקה - מערכת המשפט הישראלית: רפורמה או חורבן?

שמאל, ימין ופייק פוליטיקה - מערכת המשפט הישראלית: רפורמה או חורבן?

המפגש #2   מערכת המשפט הישראלית: רפורמה או חורבן? 
דיון ציבורי חד פעמי, בהשתתפות משפטנים בכירים, על עתיד מערכת המשפט ועל הניסיונות להחליש את בית המשפט העליון. 

עורך ומנחה: אטילה שומפלבי  

בהשתתפות:
איילת שקד, לשעבר שרת המשפטים  
פרופ' סוזי נבות, מרצה למשפט חוקתי, המכללה למנהל 
פרופ' טליה איינהורן, אוניברסיטת אריאל וחברת האקדמיה הבינלאומית למשפט השוואתי 
עו"ד אביגדור פלדמן  
אביעד גליקמן, פרשן משפטי חדשות 13


 
 
 
 
יש לכם סיפור מעניין? רוצים לספר על המתרחש בקיבוצכם? להתלונן? לייעץ? לשבח?! כתבו לנו. 
 
2ab06947-5784-40e5-b5f5-5e70f4a846db.jpg
color-facebook-48.png
color-link-48.png

הוספת תגובה חדשה

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

6 + 12 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.