דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

הצגה במדבר

בלב המדבר, ליד קיבוץ אילות, הוקם תיאטרון אלעד על ידי השחקנים דנה יצחקי ובעז דן, לזכרו של אלעד, אחיו הבכור של בעז, שנפל במלחמת לבנון השנייה. המפעל הקטן משך שחקנים שעזבו תיאטראות רפרטואריים, והעבירו את כל חייהם לדרום. כתבתו של עופר חלפון מתוך חדשות הערב של 'כאן' - תאגיד השידור הציבורי, ששודרה בתאריך 16.10.19

בעז דן, יליד קיבוץ אילות, הכיר מקרוב את הפוטנציאל הקיים באילת-אילות. לאחר לימודי משחק בסמינר הקיבוצים עבד בתחום ושיחק בתיאטראות המובילים בישראל. דנה יצחקי, אשר שיחקה בתאטרון הקאמרי באותה תקופה, שמעה מבעז רבות על ההזדמנות הקיימת בדרום והשניים החליטו לעשות מעשה - להקים תיאטרון. הם פנו למועצה האזורית חבל אילות ולעיריית אילת, שאימצו את היוזמה ומיד החלו לתמוך כספית.

בתום שנת הפעילות ראשונה, בה התיאטרון הפיק ארבע הצגות שבוימו על ידי במאים שונים, החליטו השניים לשנות כיוון ולהקים קבוצה יוצרת בדרום. לצורך כך פנו לשי פיטובסקי, יוצר ייחודי בתיאטרון הישראלי, שעבר לגור באזור כדי לפתח יחד איתם את התיאטרון. פיטובסקי וחברי הקבוצה ירדו דרומה מתוך שליחות ואמונה שיצירה תיאטרונית, איכותית צריכה להתקיים בכל הארץ במידה שווה וכמו כן כדי למצוא שפה תיאטרונית ייחודית שנובעת מתוך העבודה בחבל ארץ מרוחק כל כך מהמרכז ההומה.
בכל שנה יוצרת הקבוצה שתי הצגות מקור, תוכניות מנויים לילדים ולמבוגרים, תיאטרון פלייבק (מופע אימפרוביזציה ע"פ סיפורים מהקהל) וערבי שירה - "פואטרי סלאם".

גם חברי מטה התנועה הקיבוצית זכו לצפות ולהתרשם מהמופע "ירמה לאור ירח", ולשוחח עם חברי הקבוצה על חזונם, במהלך סיור המטה בערבה בחודש אפריל האחרון.

צפו בכתבה המרגשת

הוספת תגובה חדשה

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

2 + 17 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
fw_after_content