דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

לעצור הטרור החקלאי! הכלים החקלאיים שהוצתו יוסעו ברחבי הארץ

חקלאי הגליל העליון, חברת ג״ג והחברה לפיתוח הגליל  יצאו הבוקר (שישי) למפגן מחאה כנגד אוזלת ידה של ממשלת ישראל, נוכח אירועי הטרור החקלאי והלאומי הפוקדים את החקלאים בכל רחבי הארץ

כזכור, בלילה שבין רביעי לחמישי הוצתו 2 כלים גדולים- קומביין ומקצרה של חברת ג"ג (גליל גולן) של החברה לפיתוח הגליל, המספקת כלים חקלאיים גדולים למשקים חוות חקלאיות. הנזק באירוע טרור זה עומד על כ- 2 מיליון שקלים! מדובר באירוע נוסף ברצף של אירועי טרור חקלאיים  של הצתות והרס כלים ומבנים חקלאיים,  שגרמו נזקים גדולים בסך עשרות מיליוני שקלים!

היום (שישי) הכלים החקלאיים שהוצתו, הועמסו על גבי משאיות של קואופרטיב הגליל העליון שיצאו בדקות אלו - בשיירת מחאה שתעצור במספר תחנות לרבות מרכז תל אביב כשעליהם שילוט: ״שרי האוצר והחקלאות די לטרור החקלאי״.

 

השיירה עברה בשעות הבוקר בסמוך לביתו של שר האוצר משה כחלון  ובשעות הצהריים הגיעה לתל אביב. בהמשך צפויה השיירה להגיע לכפר אדומים לביתו של שר החקלאות.

מובילי המחאה מציינים כי "הטרור הלאומי אינו רק איום מבחוץ, הוא מתרחש גם בתוך המדינה- דרישתם של החקלאים הינה לעשייה ממשית, למיגור תופעת הטרור החקלאי ולסיוע מצד משרדי הממשלה לחקלאים המתמודדים עם נזקים כבירים של הצתות בפרט וטרור חקלאי בכלל".


אורי דורמן יו"ר החברה לפיתוח הגליל אומר: "אנו מסרבים לקבל בכניעה את הטרור החקלאי שגורם לנזקים של עשרות מיליוני שקלים לחקלאים בכל רחבי הארץ. ההצתה בלילה שבין רביעי לחמישי הינה השלישית במספר שפוקדת את ג"ג במהלך שלוש השנים האחרונות. אנו דורשים ממשלת ישראל לפעול למיגור התופע, לסייע לחקלאים להתמודד איתה ולשים סוף לטרור החקלאי".

גיורא זלץ ראש מועצה אזורית הגליל העליון אמר לאחר השריפה: "בסוף השבוע יהיו עיניי כל העם נשואות דרומה לרצועת עזה. חשוב שיידעו כולם שכאן בצפון יש טרור מסוג אחר - טרור חקלאי. והוא מכה כל העת. אני פונה לשרי הממשלה לייצר מנגנון של פיצוי לחקלאים שכלי העבודה שלהם מוצתים, הן כפיצוי על גדיעת מטה לחמם,  והן כמסר לטרוריסטים שלא ניכנע לטרור הנפשע שלהם".

 ניר מאיר יו"ר התנועה הקיבוצית הוסיף :"התנועה הקיבוצית מתקוממת נוכח אוזלת היד של ממשלת ישראל במאבקה בטרור החקלאי. לא ניכנע לפרוטקשן, ניאבק עד שנגבר... כרגיל !"

חבר הכנסת איתן ברושי הביע תמיכה במאבק החקלאים ואמר: ״הפשיעה חקלאית הופכת לטרור לאומני ואני קורא לרה"מ לזמן קבינט מיוחד בראשותו כדי לדון בסכנה לביטחונה ועתידה של המדינה. מדובר באיום אסטרטגי שמביא לנטישת החקלאות, נטישת אדמות ואף מכירת אדמות לגורמים זרים. הממשלה מחסלת את החקלאות עם ייבוא פרוע, קשיים עם עובדים זרים ולא שומרת על החקלאים אפילו מול אלו הפוגעים בה בזדון.
הממשלה הופכת את החקלאות לא רק למקצוע לא כדאי, אלא למקצוע ממש מסוכן.אם המדינה לא תקבל החלטות דרמטיות - לא יהיה מנוס ממרד של חקלאים״

הוספת תגובה חדשה

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

12 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
fw_after_content