דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

רפרטואר חובק עולם

עונת הקונצרטים ה- 49 של תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית תציג מפגן מרשים של כוכבים ואמנים אורחים מהארץ ומחו"ל
תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית. צילום: כפיר בולוטון
תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית. צילום: כפיר בולוטון

לעונה זו בחר המאסטרו כריסטיאן לינדברג, מנהלה המוזיקלי של התזמורת לקרוא "גשרים וחברויות". "מאחורי המוזיקה" אומר לינדברג: "מסתתרים חוקים מהם בנוי העולם כולו, ואם נלמד אותם ונעמיק בהם נוכל להגיע לתובנות חדשות על עצמנו ועל הקשר שלנו עם אחרים". עוד אומר לינדברג שהוא גאה מאוד בגשרים המוזיקליים שהתזמורת מצליחה לבנות דרך הקונצרטים שלה ובהיכרויות הרבות שהיא מייצרת בין הקהל לאמנים ישראליים ובינלאומיים בתוך ישראל ומחוצה לה.

גם החברויות שהתגבשו בתוך התזמורת לאורך שנות פעילותה נושאות כל אחת בפני עצמה אופי ייחודי והשנה הצטרפו אליה חברים חדשים, ביניהם: גאי בראונשטיין, שנבחר למנצח אורח ראשון ו- יבגני לויטאס, שנבחר להיות מלחין הבית של התזמורת. 

פתיחה חגיגית על במות חשובות בישראל ובשוודיה:

קונצרט הבכורה של העונה החדשה לשנת 2019/20 , יתקיים בתאריך ה- 13 בספטמבר 2019  ויוצג בנוסף לאולמות בישראל גם בשלושה אולמות קונצרטים מהידועים ביותר בשוודיה. (שטוקהולם: Konserthuset Stockholm, ארברו: Orebro concert hall, וסטרס: Vasteras concert hal)

את הקונצרט יגישו מאסטרו לינדברג, מנהלה המוזיקלי של התזמורת ומאסטרו שמואל אלבז, המנהל האמנותי- עמית, המייצגים את אחת מהחברויות המלהיבות ביותר של התזמורת בשלוש השנים האחרונות ומייצרים שילוב ייחודי ומהפנט הן כמנצחים והן כנגנים וירטואוזיים כל אחד בתחומו. השניים יבצעו בין השאר את הסימפוניה מס' 34 של מוצרט, "נץ נשר שחור", קונצ'רטו לטרומבון ולתזמורת, אנדראה טרודי: "ציפורי גן-עדן" לתזמורת, סרגיי פרוקופייב סימפוניה מס' 1 "הקלאסית ועודד זהבי: "פיוט", קונצ'רטו למנדולינה ותזמורת.

במהלך העונה כולה יוצגו שמונה סדרות קונצרטים עם מפגן מרשים של אמנים אורחים מהארץ ומחו"ל ביניהם: אמן הג'אז לינס לאנדגרן, מיקה ואיינטה אייכנהולץ, מזמרות הסופרן המובילות בעולם האופרה של ימינו, הכנר אסי מתיתיאס, המקהלה הקאמרית של תל אביב ואחרים. בקונצרטים השונים ינוגנו יצירות מופת ידועות של מוצרט, 'פרוקופייב', 'צ'ייקובסקי', בטהובן, ראוול ועוד, כל זאת לצד מוזיקה בת זמננו. רוק-נ-רול, ג'אז, תיאטרון, אופרה ובלדות.

לדברי מנכ"לית התזמורת הילה דגן: "אני נרגשת להזמין את הציבור בישראל לעונת הקונצרטים החדשה שלנו. צוות נאמן של עושים במלאכה השקיע גם השנה מאמצים רבים כדי להעניק לכולם חוויה

מוזיקלית מהשורה הראשונה עם סדרות קונצרטים עשירות, בלתי שגרתיות ומצטיינות באיכותן. אני מאמינה כי ישנה חשיבות עליונה להנגשת התרבות העולמית והמקומית בפני כלל התושבים והקהילות

 בישראל  ומברכת על פעילותה של התזמורת לקירוב המוזיקה הקלאסית לציבור הרחב בשמונה אולמות קונצרטים בערים ובפריפריה. תודה לגב' מרים פיירברג, ראש העיר נתניה ולמר ניר מאיר, מזכיר התנועה הקיבוצית על התמיכה החשובה, ולכל הקהל שלוקח חלק בקונצרטים שלנו".

תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית נוסדה בשנת 1970 ומאז קנתה לה מקום של כבוד בשורה הראשונה בין התזמורות בארץ. מבצעת למעלה מ- 120 קונצרטים בשנה כולל באזורי הפריפריה.  מאסטרו כריסטיאן לינדברג, מנהלה המוסיקלי של התזמורת נבחר כגדול נגני כלי הנשיפה ממתכת בעולם, כשבאמתחתו 300 ביצועי בכורה ליצירות לטרומבון, עשרות הקלטות ותחרות בינלאומית לטרומבון סולו שהוקמה על שמו. שמואל אלבז, מנהל האמנותי – עמית, הינו בוגר האקדמיה למוסיקה בירושלים והאקדמיה למוסיקה באמסטרדם, הופיע כסולן מנדולינה עם התזמורות החשובות בארץ, ביניהן: התזמורת הפילהרמונית הישראלית, הקאמרית תל אביב, הסימפונית ירושלים רשות השידור ועוד. בעבר שימשו כמנהליה המוזיקליים של התזמורת: אבי אוסטרובסקי, נועם שריף, ליאור שמבדל, דורון סלומון, ירון גוטפריד ושלו עד-אל.

הקונצרטים מתקיימים ביישובים: תל אביב, נתניה, נהריה, גבעת ברנר, עין החורש, בית גבריאל, עין השופט ודורות.

לרכישת כרטיסים: 077-4661766  -  רב קווי 3579 *

או באתר התזמורת WWW.NKO.CO.IL

הוספת תגובה חדשה

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

7 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.