דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

מרכז המוזיקה קשת אילון במחווה מרגשת לקיבוץ אילון

ביום ראשון התקיים בקיבוץ אילון קונצרט מחווה מיוחד של כיתות האמן "קשת אילון" לכבוד חגיגות 80 שנה לקיבוץ אילון.

הקונצרט המיוחד התקיים בקונכייה האקוסטית ואפשר לכל חברי וחברות הקיבוץ וילדיהם ליהנות מקונצרט חגיגי בישיבה נעימה על הדשא.

בקונצרט ניגנו בין השאר יצירות ישראליות מוכרות כמו מחרוזת משירי אריק איינשטיין ושיתוף פעולה מיוחד בין נגני כיתות האמן שאף עיבדו את היצירות במיוחד לאותו ערב לבין הזמרים המקומיים, יערית חזן, ששרה את "הלילה הוא שירים" מאת תרצה אתר, ואלכס רובינשטיין ששר את "הרדופים" מאת נתן יונתן, שעל פי הסיפור כתב אותו בהשראת נחל בצת שנמצא למרגלות הקיבוץ. לצפייה בשירו של אלכס רובינשטיין

הקונצרט נחתם בנגינת כל 60 הנגנים, באנסמבל מרגש, שהקדישו לקיבוץ את היצירה של דבוז'ק "שיר שלמדתי מאמי".

גיל לין, המשנה למזכ"ל התנועה בירך באירוע המיוחד ואמר: "השילוב בין ההרמוניה הקהילתית של הקיבוץ לבין ההרמוניה המוזיקלית והנעימה של נגני קשת אילון, יוצרים מרקם מיוחד ומעורר השראה שיש ללמוד ממנו כדוגמא לחשיבות התרבות כגורם המאחד את הקהילה. היכולת להביא נגנים ומורים ברמה בינלאומית לקיבוץ הנמצא על גבול לבנון, ולשים תרתי משמע את הקיבוצים, את הצפון ואת המדינה על המפה, איננה מובנת מאליה והופכת את הפרויקט של קשת אילון לאחד המיוחדים בהם התברכה התנועה הקיבוצית וקיבוץ אילון בפרט. אני מברך את הקיבוץ ואת קשת אילון לעוד שנים רבות של שגשוג והצלחה". 

דוד שטיפט, מזכיר הקיבוץ בירך גם כן וסיפר כי בתקופות הקשות של הקיבוץ הייתה תחושה כי אילון משולים לסיפור הטיטאניק בה הספינה שוקעת והתזמורת ממשיכה לנגן. "היום, כמה שנים טובות אחרי אפשר לראות שהתזמורת המשיכה לנגן כי היה לה בשביל מה. הקיבוץ התאושש, גדל והתחזק ושיתוף הפעולה והקשר עם מרכז המוזיקה של קשת אילון הלך והתהדק. לעוד שנים רבות של שגשוג, שיתוף פעולה וצלילים יפים".

לצפייה בקונצרט המלא

הוספת תגובה חדשה

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

9 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.