דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

שני מועמדים הגישו את הטפסים הנדרשים להתמודד בבחירות לראשות התנועה הקיבוצית: המזכ"ל המכהן ניר מאיר ויו"ר קיבוץ נצר סרני, ליאור שמחה

ועדת הבחירות לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית קיבלה בתחילת השבוע את טפסי הגשת המועמדות לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית מהמזכ"ל המכהן ניר מאיר, ויו"ר קיבוץ נצר-סרני, ליאור שמחהלוגו תנועה

הבחירות למזכ"ל התנועה יתקיימו ביום שלישי, 17 בדצמבר, הקלפיות שיוצבו בכל אחד מהקיבוצים ברחבי הארץ יפתחו בשעה עשר בבוקר ויהיו פתוחות ברציפות עד השעה שמונה בערב. מיקום הקלפי ושעות פתיחתו יפורסמו לציבור באמצעי התקשורת בכל קיבוץ ועל גבי לוחות המודעות לפחות שבוע לפני יום הבחירות. על הקלפי להתמקם במקום נגיש.

על פי תקנון ועדת הבחירות, כל חברה וחבר בכל קיבוצי התנועה זכאים לבחור בבחירות למזכ"ל התנועה.

המועמדים שהגישו את מועמדותם יאושרו סופית במועצת התנועה שתתכנס ב-31 באוקטובר.  תקופת הבחירות תחל 60 יום מתאריך הבחירות ולא יאוחר מתאריך 16 באוקטובר.

ועדת הבחירות אשר בראשה עומדת שיבולת שופט אדלמן (ראש-הנקרה) ובה חברים תמר אנגל (מעגן מיכאל), סול לביא בן-שימול (אלמוג), אבי אובנטל (עברון), בני רגיל (גזר), טל חכים דרומי (פלך), שמואל שנער (כפר עזה) ויונית קורן (שניר) ברכה את שני המועמדים אשר הציגו בפניהם את הטפסים הנדרשים להצגת המועמדות, ובהם אלף החתימות של חברות וחברי קיבוצים הנדרשים להתמודדות, וכן מכתב תמיכה של קיבוצם ומכתב אישי ובו קורות חייהם ופנייתם להתמודד לתפקיד המזכ"ל.

ליאור שמחה, 43, יו"ר קיבוץ נצר-סרני בשש השנים האחרונות, לפני זה עבד שנים ארוכות בחברות הייעוץ, האסטרטגיה והפרסום המובילות במשק הישראלי. דור שלישי למייסדי נצר-סרני, נשוי לכרמל ואב לשלושה.

ניר מאיר (קבוצת שילר), 63, מזכ"ל התנועה הקיבוצית בארבע השנים האחרונות. לפני כן שימש כיו"ר התאחדות הארגונים ניר מאירהכלכליים הקיבוציים, ניהל ושימש כיו"ר בתשעה קיבוצים וחבר ועד ממונה בקיבוצים נוספים. הקים וניהל את חברת ק.מ.ה המתמחה בניהול קיבוצים. חבר קבוצת שילר, נשוי לשגית, ואב לארבעה - כולם חברי קבוצת שילר.

ניר מאיר אמר במעמד הגשת המועמדות לוועדת הבחירות: "אני נרגש וחש כבוד גדול להעמיד עצמי לבחירה נוספת לתפקיד מזכ"ל התנועה. מדובר במשימה ובאחריות גדולה. אני מסיים קדנציה ראשונה ומבקש את אמון החברות והחברים לסיים את המשימות שהתחלנו בהם. במציאות המורכבת בה אנו חיים והאתגרים המורכבים מולם אנו מתמודדים מחייבים מנהיגות עם ניסיון ושיקול דעת. התנועה נחלצה ממשבר עמוק, היום אנחנו חזקים מתמיד ולכן גם הפכנו למטרה של פקידות המדינה והממשלה ועל אף אלה, המשכנו לגדול, לבנות ולהתחזק. האחריות שלי כמזכ"ל היא לוודא שנמשיך לצמוח ושלעולם לא נגיע שוב למשבר קיומי. זו העת לאחריות, שיקול דעת ומנהיגות".

ליאור שמחה אמר בעת הגשת המועמדות לוועדת הבחירות: "ראשית אני רוצה להודות למאות הפעילים שפעלו בקיבוצים השונים ברחבי הארץ והבינו שזה הזמן להתגייס למען המשימה החשובה בחיי - הפיכתה של התנועה הקיבוצית למשפיעה ולרלוונטיות לחברי הקיבוצים  ולחברה הישראלית, הובלה אשר יכולה להתבצע אך ורק באמצעות קבוצה רחבה של חברים הלוקחים חלק נכבד בתהליכים האסטרטגים של התנועה בתחומים השונים, חברים היודעים מהם צרכי הקיבוצים וחבריהם ברחבי הארץ, דרך זו יכולה להפוך ממילים למעשים רק על ידי מנהיגות משתפת, רגישה וקשובה, הנותנת מקום לכולם, היוצאת מאהבת הקיבוץ ובסופו של תהליך מספיק אמיצה להציב מטרות, ויעדים ברורים ועקביים. הגיע הזמן לעשות את הדברים ביחד עם המון אנרגיות חדשות."

ליאור שמחה

 

על פי תקנון התנועה, נדרשו המועמדים להציג 1,000 חתימות של חברות וחברי קיבוצים כאשר לפחות מאתיים מתוכם אינם משתייכים  לקיבוץ ו/או לארגון האזורי אליו משתייך המועמד.

בהתאם לתקנון, תעמיד התנועה לכל מועמד תקציב של 71,795  ש"ח לצרכי קמפיין הבחירות שלו. 30% מהסכום יינתן למועמדים לאחר שהגישו את מועמדותם ושאר 70% יועברו למועמדים לאחר פרסום תוצאות הבחירות ובלבד שהמועמד קיבל למעלה מ-10% מקולות הבוחרים. 

 

כל מועמד יהיה רשאי לאסוף , בנוסף להקצבה התנועתית,  תרומות מאנשים פרטיים, באופן שסכום התרומות מתורם יחיד לא יעלה על .2000 ₪ ומכל התורמים, לא יעלה על 100.000 ₪. בכלל הסכום האמור רשאי המועמד לקבל מקיבוצו תמיכה בכסף או בשווה כסף, בסכום שלא יעלה על 20.000 ₪ .

מספר החתימות אותו מחייב תקנון הבחירות של התנועה ודרכי המימון של המועמדים על ידי התנועה, הם פועל יוצא של ועדה ציבורית בראשות מזכ"ל התנועה הקיבוצית לשעבר זאב (ולוולה) שור, אשר מונתה על ידי מועצת התנועה, על-פי דרישת ועדת הבחירות למזכ"ל בשנת 2015 בראשות יוסי ורדי בדו"ח הסיכום שהוציאו.

זאת בין היתר לאור ההוצאה הגבוה שנדרשה מהתנועה למימון חמישה מועמדים שחלקם זכו לבסוף באחוזים ספורים בלבד בבחירות. בכתב המינוי של הוועדה התבקשו חבריה ליעל את הליך הבחירות לראשות התנועה ואת אופן מימון והוצאת כספי הציבור התנועתיים אשר מושקעים בהליך הבחירות. המלצות אלו אושרה על-ידי מזכירות התנועה ומועצת התנועה.

הוספת תגובה חדשה

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

12 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
fw_after_content