דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

אולי יקרה נס - תערוכה חדשה בגלריה בארי

ביום שישי הקרוב (4.11), בשעה 11:00, תיפתח בגלריה בבארי תערוכתו של ישראל רבינוביץ "אולי יקרה נס". שיח גלריה יתקיים למחרת, בשבת (5.11) בשעה 12:00, בהשתתפות האמן המציג, אוצרת התערוכה - ד"ר זיוה ילין, ואמן אורח - צבי טולקובסקי. התערוכה תינעל בשבת 03.12.22
אולי יקרה נס - תערוכה חדשה בגלריה בארי

מדי יום ביומו יושב האמן אל מול שולחן הכתיבה שלו ובורא עולמות בזעיר אנפין. על גבי דפי נייר בגדלים משתנים הוא יוצר סדרות של ציורים שבהם דימויים המורכבים משבלונות חיות ואותיות מחותמות המצטרפות למילים ומשפטים שתוחמים את ההתרחשות האמנותית במשמעות כלשהי, מטעינים אותה בתוכן שהוא בין הפיוטי-לירי לאמירות נוקבות על אורחות חיינו הנאמרות כמשפטים של אפשרות בלתי אפשרית.

בסדרה "ביבר הזכוכית", אחת מן הסדרות המוצגות בתערוכה, ישראל רבינוביץ מדמיין ומרכיב מערכות יחסים בין צורות מופשטות שנוצרו על ידי העתקת קווי המתאר של צלחות וקערות הגשה מזכוכית שנאספו מבתים שדייריהם הלכו לעולמם בשילוב עם דימויי חיות בית ובר שהועתקו מתוך שבלונות ציור המיועדות לגיל הרך. המתרחש ב-140 דפי הסדרה הינו כהשתקפות התחום הביתי/אישי של הצופה. חלקי חפצים פזורים בהם, במרחב הציורי, כפרגמנטים של תרבות, כעדות ל"תקין", לשלם, וכרגע לפני פקיעתו. וביניהם, מחוברים למראה אך אובדים למעשה, סובבים דימויי ביבר החיות כאלגוריה, כנבואה שהתגשמה, כסימן לבאות. הצורות והדימויים הופכים במהלך מעשה הציור ליחידה אחת. תחילתם בקו מתאר המאחד מציאות של שבר וחלל (שבלונה) יחדיו והמשכו קו מתפתל, אינסופי לכאורה, ונקודות הממלאות את המתאר כולו ברגישות מכאנית ותכליתית.

בתערוכה יוצגו הסדרות, חלקן על הקירות ואחרות בקופסאות לדפדוף הקהל. במרכז החלל יוצב שולחן ארוך ועליו אוסף צלחות הזכוכית והקערות ששימשו את האמן, והקהל מוזמן להציב בתוכן יצירה מיניאטורית משל עצמו.

שיח הגלריה ישודר בזום וניתן להצטרף גם מרחוק באמצעות הקישור הבא (סיסמא: 316535)shorturl.at/fnwKW

שעות פעילות הגלריה:

שני, שלישי, חמישי, שישי: 9:00-13:00,
שבת: 10:00-14:00 או בתיאום מראש

הוספת תגובה חדשה

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.