דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

תערוכה חדשה בגלריה גבעת חביבה לאמנות: ריקוד שלום - رقصة سلام - Dance Peace

גלריה גבעת חביבה שמחה להודיעכם על פתיחת תערוכה חדשה של קרן פרגו ואשקן רוא'אי- אמנית ישראלית וצלם אירני. התערוכה מבקשת לפתוח גבולות שנמצאים בין אנשים, מדינות, תרבויות, מחשבות, ורגשות ולתת לעולם הריקוד להוביל אותנו אל תוך רצף האפשרויות בין אחדות לנפרדות, דומות ושוני, מלחמה ושלום על בסיס כבוד והפרייה הדדית. אוצרת: ענת לידרור

ריקוד שלום

בשבת הקרובה, ה-1.1.22, בין השעות 11:00-13:00, תיפתח בגלריה GH גבעת חביבה לאמנות, תערוכה זוגית שנולדה מתוך שיח וההשראה מעולם הריקוד בין שני אמנים שנפגשו ותקשרו במרחב הרשת. קרן פרגו היא אמנית ישראלית הרוקמת ורושמת בדיו שחורה על גבי רקע דפים מספרים ישנים מעולמות השירה העברית, עולם הצומח ומפות גאוגרפיות; אשקן רוא'אי הוא צלם אירני שעזב את אירן, דרך טורקיה והתמקם ביוסטון, טקסס, ארה"ב ומצלם מחול וריקוד בצילומי סטודיו מוקפדים.

פרגו, רקדנית לשעבר העוקבת באינסטגרם אחרי צלמי מחול, גילתה את צילומיו של רוא'אי, החלה לצייר מתוכם וכתוצאה מכך הם החלו לעקוב אחד אחרי השנייה; רוא'אי שהתרגש מכך שאמנית ישראלית מציירת את צילומיו על רקע טקסטים הכתובים בעברית, סיפר לקרן כי הוא אירני. ההשראה ההדדית והאהבה הגדולה לעולם הריקוד כמו גם העובדה ששניהם משלבים כמה צורות של אמנות ביצירתם, תרמו להתפתחות הקשר, היצירה וההשפעה ההדדית שהלכו והתחזקו לאורך שנתיים של משבר קורונה עולמי.

כעת מציגה התערוכה 'ריקוד שלום' במקביל ביוסטון, ארה"ב ובארץ, (כאשר מקבץ מסוים מציג בשניהם, אך מרבית העבודות מתחלקות בין כאן לשם); שתי תערוכות הבונות ביחד תערוכה משותפת המוצגות בעת ובעונה אחת בשתי יבשות שונות.

התערוכה/ות מבקשת לפתוח גבולות שנמצאים בין אנשים, מדינות, תרבויות, מחשבות, ורגשות ולתת לעולם הריקוד להוביל אותנו אל תוך רצף האפשרויות בין אחדות לנפרדות, דומות ושוני, מלחמה ושלום על בסיס כבוד והפרייה הדדית.

בחללי התערוכות נוצרת מובלעת של 'מרחב בטוח' בין שתי מדינות אויבות לכאורה היכולות בדרך זו לעמוד זו לצד זו ולעיתים זו בתוך זו, באופן הרמוני.

ריקוד שלום, באנגלית DANCE PEACE  מבקשת מכם - ריקדו שלום.
_________________________

שעות פתיחה של הגלריה:

ראשון - חמישי: 16:00 - 9:00  

שבת: 10:00-14:00

  • להזמנת סיורים, הדרכות אינטראקטיביות וסדנאות בהשראת התערוכה לקבוצות – אילנה  בטל': 052-532-4512 | artgivathaviva@gmail.com
  • לתערוכה באתר
  • הכניסה לגלריה עם הצגת תו ירוק, תעודת מחלים או בדיקה שלילית בתוקף.

הוספת תגובה חדשה