דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

המחלקה הפוליטית

מחלקה פוליטית

בהיווסדם של הקיבוצים הראשונים, חרטו על דגלם מקימיהם, את הרצון להיות אנשים פוליטיים, משפיעים ושלוקחים חלק בבניית הארץ והמדינה ולאחר מכן, גם בחיזוקה ופיתוחה. הן דרך התיישבות, חקלאות ושמירה על גבולות הארץ והן דרך השפעה והתייחסות לנעשה במדינה בצדדים הפוליטיים והחברתיים שלה.

לאורך השנים חברי וחברות קיבוצים רבים היו לחברי כנסת, שרים ודמויות משפיעות על עיצוב החברה הישראלית, ואנשי הקיבוצים היו פעמים רבות בין מובילי מאבקים חשובים, בהפגנות ומחאות ובהשפעה על סדר היום הציבורי.
היום, השתנו הקיבוצים, השתנתה אופייה של המדינה ואיתה גם אופיים ומאפייניהם של חברי וחברות הקיבוצים, אבל העשייה הפוליטית והחברתית המגוונת, ממשיכה להיות נר לרגלי התנועה הקיבוצית, בה רואים את חשיבות ההשפעה על הנעשה במדינה, מתעקשים על הניסיון ליצור במדינת ישראל חברה טובה, דמוקרטית וערכית.
לכן קריאתו של מטה התנועה לחברי וחברות הקיבוצים, ילדיהם ולתושבי ותושבות הקיבוצים לא השתנתה: להתפקד למפלגות השונות, להיות בעלי השפעה על הנעשה בהן ועל בחירת האנשים שמייצגים בהן את הקיבוצים ואת המדינה כולה. התפקדו! קודם כל, למפלגות הבית, שרבים מחברי הקיבוצים היו בן מקימיהן- העבודה ומרצ, אך גם לכל מפלגה אחרת, היו אנשים משפיעים.

המחלקה הפוליטית מונה שני פעילים:
חניק מרשק (גבעת השלושה) מזכירת מחוז הקיבוצים במפלגת העבודה - politit-takam@tkz.co.il / 052-2578279 
יורי קנדל (להבות הבשן) רכז מחוז הקיבוצים במרצ - yori@tkz.co.il / 054-3237722

מוזמנים ליצור איתם קשר להתפקדות, ליצירת פעילות פוליטית, למפגשים עם חברי הכנסת השונים ועוד.

להתפקדות למפלגת העבודה במחוז הקיבוצים: לחצו כאן

להתפקדות למפלגת מרצ במחוז הקיבוצים: לחצו כאן

חדשות אחרונות