דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

הפקת המאה

משמר העמק חוגג מאה והחגיגות הגיעו לשיאן במופע המרכזי "המערכה", מחזמר מושקע ומרהיב מתוצרת מקומית, שמתמקד בקרבות על הקיבוץ מול צבאו של קאוקג'י במלחמת השחרור. גם בחדשות 12 לא נשארו אדישים להפקה החד-פעמית

בסוף השבוע שעבר הועלתה ההצגה שלוש פעמים בפני קהל - חזרה גנרלית, הופעה לחברי הקיבוץ והופעה נוספת בפני בנים, חברים לשעבר ושכנים מהמועצה - ועוררה התרגשות רבה בקרב חברי וחברות הקיבוץ, נוסף על התפעלות מצד תושבי האזור.

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר, השתתף גם הוא בחגיגות המאה למשמר העמק, וברך אותם: "בכל קנה מידה אפשרי, כאן נכתבה היסטוריה. חבל ארץ חדש ועויין יושב בידי התנועה הציונית. קל,זה לא היה... שוב ושוב הותקף הקיבוץ וצבר "מורשת קרבית" חדשה כל פעם שהמתח בפלסטינה עלה. כך בתרפ"ט, כך בתרצ"ו ולאורך ימי המרד הערבי, כך באירוח המחלקה הגרמנית במערת הפלמ"ח, כך בקרב ההירואי נגד צבא ההצלה של קאוקג'י באפריל 48, וכך בהפצצה העיראקית בדצמבר 48'. אין זה מקרה כי ממש כאן, ק"מ מדרום לנו ממוקם יער הקיבוצים ובו האנדרטה לזכר נופליה הרבים של התנועה הקיבוצית. אבל בין לבין נבנה כאן קיבוץ מרשים וייחודי. קיבוץ שלקח חלק בעיצוב תרבות ייחודית, שמצאה את ביטויה גם מחוץ לגבולות התנועה הקיבוצית, בקליטת עליה בכל דרך אפשרית ובתרומה מתמשכת לחברה הישראלית וצרכיה בתחומים רבים ומגוונים".

צפו בכתבתו של עיתונאי חדשות 12 בצפון, גיא ורון, על הפקת המאה של משמר העמק.

הוספת תגובה חדשה